Do konce roku bude v síti EuroOil 40 dobíjecích stanic PRE

Společnosti Pražská energetika a Čepro otevřely v pořadí již 25. rychlodobíjecí stanici PREpoint o výkonu 75 kW v síti EuroOil. Do konce roku 2021 nainstaluje PRE celkem 40 dobíjecích stanic v síti EuroOil.

U všech čerpacích stanic EuroOil je možné dobíjet elektromobily výkonem 75 kW s možností budoucího navýšení až na 150 kW. Společnost Pražská energetika systematicky rozvíjí svou síť veřejných dobíjecích stanic PREpoint nejen v Praze, ale na celém území České republiky.

Díky vzájemné smlouvě obě společnosti Pražská energetika a Čepro budují tzv. páteřní síť vysoce výkonných dobíjecích stanic, která vychází z Národního akčního plánu Čisté mobility a má za cíl zajistit dostupnost tohoto alternativního paliva napříč Českou republikou.

„Dnešním dnem spouštíme již 25. dobíjecí stanici v síti EuroOil, a jsem rád, že v rámci spolupráce již nyní pracujeme na rozšíření nabídky na dalších čerpacích stanicích v rámci této sítě benzinových pump,“ říká Vojtěch Fried, vedoucí oddělení Elektromobilita a Smart City společnosti Pražská energetika.

Budoucnost patří široké paletě energií od fosilních po alternativní zdroje. Pro různé typy dopravy se vyplatí využívat výhod jednotlivých druhů energie. „Společnost Čepro, jako spolehlivý zdroj a garant kvalitních pohonných hmot, napomáhá hladkému přechodu mezi fosilní a alternativní energií v dopravním modelu České republiky, při zachování dlouhodobé stability místního trhu,“ říká k tomu Petr Lux, vedoucí útvaru Alternativní energie společnosti Čepro.

Čepro a PRE navíc uzavřeli novou smlouvu o spolupráci, tentokrát na společnou výstavbu dalších 44 dobíjecích stanic na čerpacích stanicích EuroOil.