Privátním značkám se daří, na Benzině Orlen už tvoří 10 % prodejů

Čerpací stanice nejsou už dávno jen místem k doplnění pohonných hmot. Stále více se ukazuje, že jsou vyhledávaným místem k odpočinku, občerstvení a také nákupu potravin. Síť čerpacích stanic Benzina Orlen proto dlouhodobě rozšiřuje nabídku svých privátních produktů. V širokém sortimentu potravin a nápojů zákazníci najdou již více než tři desítky privátních produktů, jejichž obrat prodeje překročil 10 % z celé kategorie nepalivových produktů. Novinkou jsou třeba chia nápoje Stop Cafe plné živin.

„Prodej doplňkového zboží a občerstvení již vnímají zákazníci jako samozřejmost a často je to hlavním motivem jejich návštěvy. To se ostatně naplno ukázalo během pandemie covid-19, kdy naše čerpací stanice často sloužily jako alternativa tradičním obchodům, které byly nedostupné. Na základě ohlasu zákazníků postupně rozšiřujeme sortiment o produkty pod našimi privátními značkami Verva a Stop Cafe. Tyto produkty jsou mezi zákazníky velmi oblíbené díky výborné kvalitě a příznivé ceně. Bestsellerem mezi našimi privátními produkty jsou energetické nápoje Verva. O oblíbenosti našich energetických drinků svědčí fakt, že objem jejich prodeje meziročně vzrostl o čtvrtinu a nyní činí již 25 % prodejů v kategorii energetických nápojů. Vůbec nejprodávanějším nápojem v této kategorii pak je půllitrová verze s tradiční příchutí,“ uvedl Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina Orlen.

Lídr českého trhu sází rovněž na zdravou výživu. Na začátku letošního roku uvedla společnost na trh vlastní šťávy různých příchutí pod značkou Stop Cafe, jejichž obliba mezi zákazníky stále roste. V polovině roku tyto šťávy doplnila nová řada Stop Cafe smoothie, které jsou dostupné na pultech všech čerpacích stanicích Benzina Orlen a také v obchodech Stop Cafe v Praze v Karlíně a v Kaprově ulici. Podobným směrem je orientovaná rovněž novinka letošního roku – super nápoje s chia semínky v příchutích jablko, citron a máta nebo malina a máta, které obsahují vlákninu či bílkoviny.

„Je vidět, že zákazníci se stále více zajímají o zdravou výživu. Právě chia semínka se řadí k super potravinám. Kromě toho jsou nabité antioxidanty a mají pozitivní zdravotní benefity. Těší mě, že jejich obliba mezi zákazníky stále roste a i proto budeme v rozšiřování portfolia privátních produktů nadále pokračovat a brzy uvedeme na trh další novinky,“ dodal Marek Zouvala.