U benzínek vyroste franšízová síť autoservisů

Na českém trhu vznikne franšízová síť autoservisů Quick Stop Car. Během příštího roku plánuje otevřít u čerpacích stanic přes šedesát provozoven. Do roku 2024 by jich mělo být přes čtyři sta.

Generálním partnerem projektu a zároveň hlavním dodavatelem kompletního vybavení bude americká společnost LKQ. Primárním cílem projektu je rychlé vybudování 400 plně a moderně vybavených, energeticky soběstačných servisních jednotek a pneuservisů u čerpacích stanic pohonných hmot v České republice, které budou provozovat franšízanti na základě smlouvy o franšíze a podrobného manuálu.

Servisní jednotka je modulární a u čerpací stanice může stát na základě stavebního povolení. Díky fotovoltaickým panelům je energeticky soběstačná a přemístitelná s minimálními náklady do 3 dnů na jiné místo.  Jde o vzájemně propojené dva moduly, v jednom je zázemí a ve druhém zvedák na auta. Moderní výbava umožňuje servisovat všechny značky a modely aut.

Česká pobočka LKQ je největším tuzemským dodavatelem náhradních dílů a příslušenství pro automobilový trh. LKQ bude zároveň Quick Stop Caru pomáhat i v rámci vzdělávání personálu. Pod LKQ spadají sítě neautorizovaných partnerských autoservisů Auto Kelly nebo Elit.