Shell otevřel v Británii specializovanou stanici pouze pro elektromobily

Společnost Shell otevřela své první specializované nabíjecí centrum pro elektromobily ve Velké Británii na místě původní čerpací stanice v londýnské čtvrti Fulham. Zákazníci tu své elektromobily nabijí na 80 % zhruba za deset minut, k dispozici je jim devět vysoce výkonných nabíječek o kapacitě 175 kW. A než se auto dobije, mohou se občerstvit, dát si oblíbenou kávu Costa Coffee, využít bezplatné wi-fi nebo udělat rychlý nákup základních potravin. 

Petrolejářské společnosti diverzifikují svá rizika a průběžně investují do projektů, které se chystají na elektrickou budoucnost. Stavějí infrastrukturu, akvizují start-upy, které s elektromobilitou souvisí a chystají tak budoucnost pro ty zákazníky, kteří dají přednost před automobily na fosilní paliva elektromobilitě. Společnost

Shell před rokem koupila start-up Ubitricity, klíčového provozovatele sítě elektrických veřejných i privátních nabíječek elektromobilů a čile rozvíjí partnerství s potravinovým řetězcem Waitrose ve Velké Británii. Zatímco Shell plánuje do roku 2025 rozšířit nabíječky na různých místech na zhruba pět tisíc, Ubitricity se zavázala do stejného období instalovat 50 000 pouličních nabíječek. Infrastruktura tak pro majitele elekromobilů stále houstne.

Specializovaná centra budou přibývat

Ačkoli jde o první takový projekt Shellu v Británii, rozhodně není jediný, který mohou zákazníci využít a možnosti se stále rozšiřují. Už konce roku 2020 například nabíjecí společnost Gridserve otevřela první specializované nabíjecí centrum pro elektromobily v Braintree v Essexu. V Electric Forecourt si mohou zákazníci během nabíjení dopřát kávu Costa Coffee, nakoupit potraviny či se občerstvit v řetězci M&S Food, zaskočit na pobočku pošty nebo omrknout nové technologie v obchodě značky Hitachi.

K dispozici je také obchod WHSmith, který nabízí sortiment knih, novin a časopisů, papírnictví či hraček. Další projekty retailových miniparků s nabíjecími stanicemi budou postupně přibývat.

Specializovaných dobíjecích retail parků bude přibývat. Koncem roku 2020 otevřela koncept Electric Forecourts ve Velké Británii nabíjecí společnost Gridserve.