Benzina Orlen zdvojnásobí počet svých čerpacích stanic na Slovensku, potenciál vidí v samoobslužných konceptech

Sít čerpacích stanic Benzina Orlen pokračuje v expanzi na Slovensku a rozšíří tamní síť stávajících expresních čerpacích stanic. Všechny čerpací stanice postupně projdou rekonstrukcí a ponesou tradiční bíločervené barvy s dominantním logem Orlen. Společnost tak významně posílí svoji pozici na slovenském trhu, kde bude provozovat již 47 čerpacích stanic.

„Od našeho vstupu na Slovensko rosteme a patříme mezi nejrychleji rostoucí řetězce. To jsme nyní potvrdili akvizicí dalších čerpacích stanic. S celkovým počtem 47 stanic se staneme pátým největším hráčem na tamním trhu. V rozšiřování počtu čerpacích stanic budeme v letošním roce i nadále pokračovat. Jsme otevřeni větším i menším akvizicím, ale také stavíme úplně nové čerpací stanice takzvaně na zelené louce. Věřím, že svoji pozici na Slovensku brzy ještě posílíme,“ uvedl Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny Orlen Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic Benzina Orlen.

Stanice budou přibývat od června

Společnost na Slovensku aktuálně provozuje 22 čerpacích stanic. Nové expresní čerpací stanice rozmístěné po celém Slovensku se budou uvádět do provozu postupně od začátku června. Samoobslužné čerpací stanice nabízí široký sortiment aditivovaných paliv Efecta a prémiových paliv Verva zaměřených na výkon motoru. Zákazníci mohou za palivo zaplatit platebními kartami, tankovacími kartami a prostřednictvím aplikace Benzina Orlen. Obsluha je jednoduchá, stačí na platebním terminálu navolit částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva při dosažení stanovené hodnoty.

Zákazníci si bezobslužné čerpání oblíbili

„První samoobslužnou stanici jsme v Česku otevřeli již před deseti lety a dle dosavadních výsledků je patrné, že zákazníci si tento druh čerpacích stanic oblíbili. Víme, že to samé platí i pro slovenský trh. Zákazníci si pochvalují především rychlost odbavení a nižší cenu pohonných hmot. V konceptu samoobslužných čerpacích stanic vidíme do budoucna velký potenciál a dále pokračujeme v jeho rozvoji,“ upřesnil Zbigniew Leszczyński, člen představenstva skupiny Orlen Unipetrol zodpovědný za maloobchod.

Síť čerpacích stanic Benzina Orlen vstoupila na Slovensko v roce 2019, když otevřela první stanici v Malackách. Slovenská síť bude po akvizici mít již 47 čerpacích stanic a je jedním z nejrychleji rostoucích řetězců na tamním trhu.