Jan Semotán řídí retail v MOL Česká republika

Jméno manažera Jana Semotána je spojeno hlavně s řetězcem Tesco a jeho dceřinými společnostmi, kde působil předešlých téměř 15 let. Od 1. 4. 2022 odpovídá za retail v MOL Česká republika, kde na pozici head of retail převzal oblast od generálního ředitele Richarda Austena, který dosud na retail dohlížel. 

V rámci své profesní dráhy ve společnosti Tesco prošel Jan Semotán několika pozicemi, a to jak v provozu, tak i na centrále. Mimo jiné měl odpovědnost za oddělení Security, řízení formátu hypermarketů pro CZ/SK až po poslední pozici general manager Tesco Mobile CZ/SK, kde byl odpovědný za řízení a strategický rozvoj virtuálního operátora, který Tesco provozuje společně s O2.

V MOL povede Jan Semotán maloobchodní aktivity a tým, který čítá 50 lidí. Zároveň se tak dostává do nejužšího vedení společnosti, kde retail zaujímá důležitou pozici. „Jsem rád, že jsem se stal součástí skupiny nadšených a motivovaných lidí, přinášejících zákazníkům ty nejlepší služby. Rád bych přispěl se svojí zkušeností z retailu k tomu, aby značka MOL mohla ještě více upevnit své místo na trhu,“ dodává Semotán.