Společnosti OMV a Billa na Slovensku představily koncept OMV Viva Billa

Zákazníci čerpacích stanic OMV na Slovensku mohou nově nejen natankovat, ale také si obstarat každodenní nákup potravin. Ve spolupráci s řetězcem Billa společnost v bratislavké Rači otevřela první OMV Viva Billa, koncept, který zákazníkům nabídne sortiment čerstvých i trvanlivých potravin.  Ještě letos k nim přibudou další. 

„Intenzivně vnímám potřeby našich zákazníků a je zřejmé, že pro nedostatek času vzniká trend, který směřuje k menším formátům prodejen. Na čerpacích stanicích OMV Viva Billa si teď mohou zákazníci vyřešit svůj každodenní nákup potravin. Věříme, že tím zákazníkům ulehčíme každodenní povinnosti a ušetříme čas,“ vysvětluje Michal Kubinec, Retail Manager OMV Slovensko. Čerpací stanice už podle něj dávno nejsou jen místem, kde si zákazníci doplní pohonné hmoty. Změnili se na místa s komplexní nabídkou služeb, které zákazník potřebuje.

Být blíž k zákazníkům

Maloobchodní síť Billa se pro spolupráci s čerpacími stanicemi OMV rozhodla zejména proto, že chce být blíž svým zákazníkům. „Do nových prodejen Viva Billa budeme dodávat kvalitní potraviny ze sortimentu ovoce, zelenina, pečivo, ale také mléčné výrobky a uzeniny,“ říká Arnd Riehl, generální ředitel společnosti.

Nový koncept prodejny je součástí inovací, které OMV přináší na trh ve snaze zkvalitňovat své služby a umožnit tak zákazníkům nejen natankovat pohonné hmoty, ale zároveň se občerstvit, zakoupit si dálniční známku, vyzvednout balík nebo si koupit vstupenky na kulturní či sportovní představení.

V Čechách funguje koncept Billa Stop & Shop

V Čechách spolupracuje maloobchodní síť Billa s čerpacími stanicemi Shell Czech Republic už od roku 2014. Společně nabízejí zákazníkům prostřednictvím konceptu Billa Stop & Shop rychlý nákup potravin a úsporu času. Právě to je podle výzkumu společnosti Kantar, realizovaného v dubnu 2018 největším přínosem takových prodejen. V tuzemsku mají zákazníci k dispozici už 70 takových prodejen na čerpacích stanicích.