ABB a Shell budují v Německu síť nejrychlejších nabíječek na světě

Společnosti ABB E-mobility a Shell oznámily novou globální dohodu, plán na výstavbu první národní sítě nabíjecích stanic Terra 360, které jsou v současnosti nejvýkonnějšími nabíjecími stanicemi na světě. V Německu tak v následujícím roce společně postaví přes 200 nabíjecích stanic a posílí tak nezbytnou infrastrukturu pro německý automobilový trh. 

Cílem je obsloužit miliony zákazníků elektrických automobilů a pomoci dalšímu rozvoj elektromobility v Evropě. Shell chce mít v dlouhodobém horizontu na světě půl milionu dobíjecích stanic do roku 2025 a dva a půl milionu do roku 2030. Nezaměřuje se pouze na čerpací stanice, ale také na rezidenční a komerční objekty včetně parkovišť.

Nabíjecí stanice by měla být dostupná v různých konfiguracích. Ty umožní nabíjet také více automobilů najednou. Nejvyšší nabíjecí výkon dosahuje až 360 kW, to umožní plné nabití elektromobilu za 15 minut. Nabíjecí síť Shell Recharge, která bude složena z nabíjecích stanic Terra 360, by měla nabídnout 100% obnovitelně získanou elektřinu. Ta uspokojí poptávku nejen spotřebitelů, ale i firemních zákazníků.