Benzina Orlen zohlednila v cenách PHM snížení spotřební daně včetně DPH od 1. června

Síť čerpacích stanic Benzina Orlen plně promítla snížení spotřební daně do svých cen paliv již od 1. června. Pro motoristy to znamená, že zaplatí o 1,80 Kč (1,50 Kč bez DPH) za litr benzinu nebo nafty méně. I nadále přitom platí, že výhodně mohou řidiči tankovat na expresních čerpacích stanicích Benzina ORLEN po celé České republice, jejichž ceny jsou zcela srovnatelné s nízkonákladovými čerpacími stanicemi. 

„Rozhodli jsme se reagovat ihned, jakmile vstoupí snížení spotřební daně v platnost. Našim zákazníkům nabízíme více možností, jak snížit své výdaje za tankování. Využitím tankovacích karet získají slevu až korunu na litr a na našich bezobslužných stanicích nabízíme naše aditivovaná paliva Efecta za ceny plně srovnatelné s nízkonákladovou konkurencí,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Orlen Unipetrol, která provozuje síť čerpacích stanic Benzina Orlen.

Podle rozhodnutí vlády a novely zákona o spotřebních daních dochází s účinností od 1. června do 30. září 2022 k přechodnému snížení spotřební daně z motorové nafty a bezolovnatého benzinu, a to o 1,80 Kč včetně DPH na litr. Cílem tohoto opatření je zmírnit dopady vysokých cen pohonných hmot vyvolaných invazí Ruska na Ukrajinu jak na soukromý, tak podnikatelský sektor.

Ceny jsou výhodnější na bezobslužných stanicích

Řetězec provozuje kromě 426 čerpacích stanic také 13 expresních čerpacích stanic po celé České republice. Na nich nabízí moderní aditivované pohonné hmoty Efecta 95 a Efecta Diesel s čisticími účinky, které odstraňují usazeniny v motorech a snižují emise škodlivých látek, za ceny plně srovnatelné s nízkonákladovou konkurencí.

Tankování se slevou je možné s tankovacími kartami

Další možností, jak mohou řidiči snížit své výdaje na nákup pohonných hmot, je používání tankovacích karet Tankarta Easy, která přinášejí slevu 0,50 Kč na jednom litru pohonných hmot Efecta a 1 Kč u prémiových paliv Verva. Firemní zákazníci mohou využívat tankovací kartu Tankarta Business, která nabízí možnost sjednání individuálních cenových podmínek. Za nákup pohonných hmot a dalších produktů či využití služeb na čerpacích stanicích Benzina Orlen lze navíc sbírat věrnostní body ve věrnostní mobilní aplikaci Benzina Orlen. Aplikace umožňuje rychlé a bezpečné mobilní platby, získávat věrnostní odměny a snadno vyhledávat nejbližší čerpací stanice Benzina Orlen.