Privátní značky MOL rostou dvouciferným tempem, posílí je novinky

Nový energetický nápoj Jim přichází na čerpací stanice MOL v České republice s příchutí tutti frutti, k dispozici je i ve variantě bez cukru a aspartamu. Naopak brambůrky s názvem Crunch&Go si zákazníci mohou vybrat ve čtyřech různých příchutích – klasické solené, paprikové, zakysaná smetana s cibulkou i odlehčená se sníženým obsahem tuku a soli.

Obě novinky si mohou zákazníci vychutnat v celé evropské síti MOL, čítající 2000 čerpacích stanic ve 12 zemích střední a jihovýchodní Evropy.  V roce 2021 uvedla značka MOL na trh první produkt pod vlastní privátní značkou. Šlo o kávová zrna Fresh Corner coffee beans, inspirovaná úspěšným konceptem čerstvého občerstvení Fresh Corner. Letos značka navázala uvedením baleného mléka Fresh Corner Milk, které umožňuje kávový zážitek podle standardů Fresh Corner z pohodlí vlastního domova.  Příchod nového energetického nápoje Jim a kolekce slaných brambůrků Crunch&Go znamená rozšíření produktové řady privátní značky MOL a ještě výraznější odlišení maloobchodní nabídky od konkurence.

Privátní značky rostou dvoucifernými čísly

Kategorie energetických nápojů roste na čerpacích stanicích již několik let po sobě ve dvouciferných číslech. Více se o nich dočtete také v poslední vydání Speciálu Čerpačka Jaro 2022 v článku Růst doplňkových služeb a zboží se nezastaví. Za posledních 12 měsíců eviduje společnost MOL nárůst přibližně 15 % jak v obratu, tak v počtu prodaných položek. Také kategorie slaných pochutin po několika letech stagnace zaznamenává v posledních měsících dynamický nárůst. Meziročně roste na čerpacích stanicích MOL o 8 %, za poslední čtvrtletí o více než 20 %.

„Uvedením dalších produktů privátní značky na našich stanicích chceme výrazně posílit vnímaní MOL jako retailera, který přináší na trh vynikající kvalitu za dostupnou cenu. Mám plnou důvěru v to, že produkty z obou nových řad Crunch&Go a Jim se budou našim klientům líbit, a hlavně i chutnat,” komentuje uvedení nových produktů Jan Semotán, Head of Retail MOL Česká republika.

Energetický nápoj jako bostonský teriér

Energetický nápoj Jim, jehož zosobněním je stejnojmenný bostonský teriér, obsahuje 5 různých vitamínů B (B2, B3, B5, B6 and B12). Navíc je bez konzervantů a varianta bez cukru neobsahuje aspartam. 100 % recyklovatelný obal je dnes již samozřejmostí. Brambůrky Crunch&Go jsou vyrobeny z kvalitních brambor a prostřednictvím nejmodernější technologie vytvarovány do dokonale křupavé, zvlněné pochoutky. Krystaly soli použité v lehce slané a slané variantě pochází ze solných dolů Parajd, jednoho z největších solných rezervoárů v Evropě. Solné krystaly obsahují 84 různých minerálů a jejich stáří se odhaduje až na 20 milionů let.