Až do konce podzimu mohou zákazníci MOL vyzkoušet závodní benzín

Od začátku srpna spouští společnost MOL maloobchodní prodej vysokooktanového závodního paliva MOL Racing Fuel 102+. K dispozici bude v Praze a v Brně. Palivo patří do rodiny závodních benzínů MOL, které dobyly řadu domácích i mezinárodních sportovních úspěchů. Řidiči ho budou moci tankovat až do konce podzimní sezony.

Benzín MOL Racing Fuel 102+ je primárně používán v závodním prostředí. Je vhodný jak pro automobily, tak i motocykly. Jeho vysoké oktanové číslo typicky přesahuje hodnotu 102 a má pozitivní vliv na zamezení termodynamického klepání neboli nekontrolovaného hoření paliva. Jeho využití vede ke kontrolovanému spalování v motoru bez nežádoucích detonací a tím i k vyššímu výkonu motoru.

Na stojanu je benzín označen jako E10

„Mimo vysokou energetickou vydatnost vyniká toto palivo i vyšším obsahem kyslíku nejméně 3,5 %, což má také pozitivní vliv na spalování. Vyrábíme ho ve společnosti MOL Racing Fuel Ltd., která produkuje v Maďarsku celou řadu závodních benzínů, z toho dva jsou dovážené do České republiky pro využití v motorsportu. MOL Racing Fuel Hi5 je špičkové palivo splňující nároky profesionálního motorsportu a benzín MOL Racing Fuel 102+ je naopak známý jako hobby závodní palivo,“ uvedl Martin Pavlíček, vedoucí komunikace společnosti MOL Česká republika.

Závodní benzín MOL Racing Fuel 102+ byl vyvinut s cílem splnit požadavky běžného spotřebitele závodních a sportovních paliv a doporučuje se jak pro nepřeplňované motory, tak i pro přeplňované motory s turbodmychadlem. V porovnání s jinými prémiovými palivy nabízí MOL Racing Fuel 102+ vyšší výkon. Na stojanu je tento benzín označen E10, ačkoliv neobsahuje biosložku v podobě lihu. Ten je nahrazen kvalitnějším ETBE (etyl-terc-butyl-éter), který přináší vyšší výhřevnost a zároveň menší emise. Navíc oproti etanolu neváže ETBE vodu z okolního prostředí, čímž více chrání motor proti korozi a umožňuje i dlouhodobější skladovatelnost paliva.

Palivo MOL Racing Fuel 102+ bude k dostání na servisních stanicích v Praze na Evropské ulici směrem ven z centra a v Brně na adrese Bauerova 4 až do letošního podzimu. Každý řidič si zde může vyzkoušet sílu více než 102 oktanů v motoru, které zajistí ještě lepší výkon automobilu.