MOL Česká republika vede Ľuboš Dinka

Od začátku října přebírá vedení společnost MOL Česká republika nový generální ředitel Ľuboš Dinka. V oboru se pohybuje již více než 20 let a svým působením tak naváže na práci Richarda Austena, který řídil druhou největší síť čerpacích stanic v Česku doposud.

Během působení Richarda Austena prošly servisní stanice MOL významným rozvojem. Došlo k rozšíření produktových linií s maloobchodním zbožím i nabídky kávy a občerstvení, společnost začala dodávat inovovaná paliva MOL Evo a poskytovat možnost dobíjení elektromobilů. Zároveň MOL dlouhodobě působí i na velkoobchodním i logistickém trhu a jako jeden z klíčových hráčů zásobuje český trh s pohonnými hmotami. Výrazně se tak  podílí na energetické bezpečnosti České republiky.

„Jsem rád, že můžu navázat na práci svého předchůdce Richarda Austena. Věřím, že zkušenosti, které jsem získal na řadě pozic ve Skupině MOL na Slovensku i v Maďarsku, uplatním i na českém trhu. Těším se na spolupráci se všemi kolegy a jsem si jist, že budeme všem našim zákazníkům v Čechách, jak maloobchodním, tak velkoobchodním, nadále poskytovat kvalitní produkty a služby,“ uvedl ke svému nástupu do pozice generálního ředitele MOL Česká republika Ľuboš Dinka.

Po ukončení univerzitního studia na Národohospodářské fakultě v Bratislavě nastoupil Ľuboš Dinka v červnu 1988 do společnosti Slovnaft. Z pozice odborného pracovníka cenového oddělení se stal brzy vedoucím a od ledna 2004 působil ve funkci vedoucího segmentu prodeje palivových karet. V říjnu 2006 byl jmenován na pozici výkonného ředitele a jednatele společnosti MOL – Slovensko. Jeho kariéra se dále rozvíjela a od roku 2009 se stal vedoucím prodeje v rámci slovenského trhu, o pět let později byl jmenován do funkce obchodního manažera tmavých produktů ve Skupině MOL v Budapešti. Zároveň zastával funkci vedoucího exportního prodeje ve společnosti Slovnaft. V roce 2016 se stal vedoucím nepalivových produktů Skupiny MOL a o půl roku později již zastával funkci ředitele Downstream Prodej, opět ve společnosti Slovnaft.