Nové trendy, které lze zákazníkům nabídnout na jednom místě, představil Karel Moravec, vedoucí čerpací stanice OMV Mikulášov. Pracuje tu už čtvrt století a benzinka se podle něj může pochlubit hlavně nezvykle širokým výběrem gastro sortimentu či dobíjecími stanicemi. Nachází se na 96. kilometru dálnice D1 směrem na Brno a v roce 2020 prošla výraznou modernizací.

„Čerpací stanice je výjimečná nejen polohou, ale také službami, které nabízí. Rád bych vyzdvihl hlavně restauraci, kam se zákazníci pravidelně vracejí za dobrým občerstvením a příjemným posezením,“ přibližuje hlavní benefit stanice. Zhruba polovina zákazníků se do Mikulášova vrací opakovaně, podle Karla Moravce je to hlavně kvůli čerstvé a chutné kuchyni. Oblíbený a vyhlášený je zdejší boršč, ale restaurace nabízí i jídla tradiční české kuchyně a další oblíbené pokrmy. Doplňuje je samoobslužný polévkový a salátový bar, samoobslužný je i výdej nealkoholických nápojů, kde nechybí ani čerstvé džusy. „Kapacita restaurace je sto míst, dalších třicet míst nabízí zimní zahrada a venku máme další posezení, které zákazníci často využívají,“ přibližuje neobvykle velkou kapacitu Karel Moravec.

Čerstvé bagety, káva a dětský koutek

Kdo pospíchá a nemá čas si jídlo vychutnat v restauraci, pro toho jsou v shopu připravené čerstvé bagety. „Připravujeme denně desítky druhů baget podle konceptu Viva a zákazník má stoprocentní jistotu, že jsou vždy čerstvé, doplňujeme je průběžně.“ Kromě běžného sortimentu na shopu také často sáhnou po privátních produktech, kraluje mezi nimi vitaminová voda a ledová káva Viva a autokosmetika OMV.

Díky poloze čerpací stanice a specifické klientele se tu také daří prémiovému zboží. Zákazníci se tu pravidelně zastavují i na dobrou kávu, kterou si mohou vychutnat tak jako v kavárně z porcelánového servisu. Rodiny s dětmi si zase pochvalují dětský koutek, který je součástí zimní zahrady vedle restaurace. „Zákazníci si tu zkrátka mohou užít chvilku klidu na rušné dálnici,“ říká Karel Moravec. Exkluzivitu čerpací stanice nově doplňují rychlodobíjecí stojany PREpoint pro čtyři auta.

Věrnostní program v aplikaci

V roce 2020 prošla celá čerpací stanice OMV Mikulášov rozsáhlou rekonstrukcí. Byly vyměněny veškeré technologie PHM a rozšířeny výdejové stojany za pětiproduktové. „Nově máme tři výdejové stojany se šesti místy pro Ad-blue, tedy 18 výdejových míst,“ představuje výsledky rekonstrukce Karel Moravec. Modernizací prošel také shop a toalety. Třešničkou na dortu je nový věrnostní program My station založený na chytré mobilní aplikaci. Pravidelní zákazníci díky němu získají atraktivní výhody, včetně personalizovaných nabídek na míru podle služeb, které využívají nejčastěji.