Mobilní věrnostní aplikaci Orlen Benzina využívá na 350 tisíc zákazníků

Síť čerpacích stanic Orlen Benzina nasbírala za dva roky již 350 tisíc uživatelů své mobilní aplikace. Potvrzuje se tak, že u klientů stále roste zájem o věrnostní program, včetně odměn, s možností komfortně platit za natankované palivo nebo využít navigační systém na nejbližší čerpací stanice. Pokračuje také trend preference bezhotovostní platby za pohonné hmoty přímo u stojanu, tuto možnost využívá téměř polovina zákazníků.

„Každý měsíc využijí naši aplikaci desítky tisíc zákazníků. Ti mohou přímo ze svého mobilního telefonu platit za palivo, ale také si vybírat odměny pro naše loajální zákazníky nebo využívat řadu dalších služeb. Pro nás představuje aplikace s věrnostním programem efektivní způsob komunikace se zákazníky a možnost poděkovat jim za důvěru. Jsme rádi, že se program u českých motoristů setkává s velmi pozitivní odezvou,“ říká Vladimír Dočekal, ředitel sítě čerpacích stanic Orlen Benzina v Česku.

Polovina zákazníků zaplatí rovnou u stojanu

Ze statistik k mobilní aplikaci, sledovaných od jejího spuštění v 2020, vyplývá, že téměř 50 % zákazníků s ní zakoupí palivo přímo u čerpacího stojanu, což zpříjemňuje uživatelský zážitek rychlejšího odbavení platby. Platba od stojanu je nejčastěji realizovaná v Jihomoravském kraji, po němž následují kraje Královéhradecký a Pardubický. Oblíbené jsou rovněž odměny z věrnostního programu, z nichž nejčastěji vyzvedávanými jsou hotdogy a horké nápoje zdarma. Nejdelší aplikační účtenka, za kterou byly uděleny body, měla celkem 135 položek. Největší cestovatel mezi aplikačními uživateli udělal alespoň jednu transakci již na 141 stanicích ORLEN Benzina.

Zákazníci sbírají body za řadu aktivit

Uživatelé aplikaci ORLEN Benzina využívají ke sbírání bodů za úhradu načerpaného paliva přímo u stojanu nebo po předložení kódu QR také za bezhotovostní i hotovostní platby za zboží a služby na pokladnách. Ale také za registraci, uvedení narozenin, přizvání dalších uživatelů do aplikace, různé eventy a další možnosti. Nasbírané body pak mohou vyměnit za zvýhodněné nabídky nebo produkty zdarma v rychlém občerstvení Stop Cafe. Ve spojení s Tankartou Easy čekají na věrné zákazníky navíc i výhodné slevy z každého litru paliva.