MOL Group prodá 39 čerpacích stanic společnosti Shell v rámci převzetí společnosti OMV Slovenija

Maďarská skupina MOL Group oznámila dohodu o prodeji téměř čtyř desítek (39) čerpacích stanic společnosti Shell ve Slovinsku. Transakce probíhá v rámci navrhovaného převzetí společnosti OMV Slovenija společností MOL Group a je klíčovým krokem pro získání kladného rozhodnutí Evropské komise o schválení transakce. 

Skupina MOL uzavřela dohodu se společností OMV o získání 92,25% podílu ve společnosti OMV Slovenija v roce 2021. Převzetím společnosti získá MOL Group 120 čerpacích stanic od OMV Slovenija. Na slovinském trhu má skupina MOL Group ambiciozní plány, ráda by se stala pro tamní zákazníky první volbou jak v prodeji pohonných hmot, tak i v nabídce širokého sortimentu občerstvení, kterému dominují párky v rohlíku, sendviče či sladké snacky a také káva.

Provedení transakce podléhá schválení fúze. Společně s nedávnou expanzí v Polsku v loňském roce má skupina už více než 2 500 čerpacích stanic v regionu střední a jihovýchodní Evropy. Společnost MOL Slovenia aktuálně provozuje 53 servisních stanic na území Slovinska, více než polovina z nich nabízí koncept Fresh Corner.