Třetí Drive Up bankomat otevřela Benzina v Ostravě

Benzina a Komerční banka, otevřely první Drive Up, neboli průjezdný, bankomat v Ostravě. Tento již třetí průjezdný bankomat v České republice byl zprovozněn na čerpací stanici Benzina v Horní ulici v Ostravě. Řidiči pouze zastaví na čerpací stanici a z okénka svého vozu mohou vybírat nebo vkládat hotovost a provádět i další operace.

„Jsme největším řetězcem pohonných hmot a také největší kavárnou v České republice. Neustále se snažíme nabízet zákazníkům nové produkty a služby, proto jsme ve spolupráci s Komerční bankou nabídli řidičům takzvané průjezdné bankomaty. Ostrava je již třetí lokalitou, kde jsme tento bankomat pro řidiče otevřeli. Dosavadní bankomaty na našich stanicích v Praze a Hradci Králové, jsou hojně řidiči využívány,“ řekl Marek Zouvala, ředitel řetězce čerpacích stanic Benzina, patřícího do skupiny Unipetrol.

Nový „Drive Up“ bankomat je novou službou Benziny zákazníkům. Je umístěn přímo mezi tankovacími stojany a umožňuje řidičům provádět finanční operace přímo z okénka auta, a to i v případě SUV nebo dodávek. Bankomat Komerční banky, který byl instalován na Benzině v Horní ulici v Ostravě, je v provozu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Kromě výběru hotovosti může bankomat přijímat i vklady, což ocení zejména podnikatelé, kteří již musí s tržbou chodit na bankovní pobočku nebo hledat jiný vkladový bankomat.

„První dva Drive up bankomaty, které jsou řidičům k dispozici v Praze a Hradci Králové, překonaly naše očekávání. Potvrzuje se, že z pohledu klientů se jedná o pohodlnou a rychlou službu, proto je také úspěšná. Zejména pro podnikatele, kteří potřebují vložit denní tržbu na svůj účet, je to stále vyhledávanější možnost, která je rovněž velmi bezpečná,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Platební a transakční služby Komerční banky.

Na celém světě instalováno přibližně 68 800 Drive Up bankomatů, toto číslo představuje cca 2 % z celkového počtu instalovaných bankomatů ve světě. Nejvíce jsou rozšířeny v USA (40 % všech bankomatů) a v Saúdské Arábii (13 %). Dalšími zeměmi, ve kterých podíl Drive-up bankomatů činí vice než 1%, jsou Pákistán, Kanada, Írán, Singapur a Spojené arabské emiráty.

Benzina otevřela druhý Drive Up bankomat v Hradci Králové